آژانس مسافرتی بهین بُرگ

Navigation

کانادا

ویزا توریستی

متقاضیانی که برای دیدن جاذبه های کانادا، دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش و کنگره و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی قصد ورود به این کشور را داشته باشند، به عنوان ویزیتور کوتاه مدت درخواست خود را ارائه می دهند. توجه نمایید که در اپلیکیشن فرم های جدید، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود به کانادا وجود ندارد؛ به این معنا که تمامی درخواست ها به یک شکل به سفارت ارجاع داده می شوند و درنهایت تصمیم گیری در خصوص مدت زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.

از آن جایی که در اکثر موارد، تاریخ خاتمه ویزا با تاریخ انقضای پاسپورت یکی است، پیشنهاد می کنیم در صورتی که اعتبار گذرنامه شما کم است، آن را تعویض نمایید. اعتبار کل ویزای کانادا برای مدت زمان استفاده از آن است که اگر چند بارورود Multiple باشد، اجازه سفرهای مکرر را به دارنده آن می دهد. توجه داشته باشید که در ویزای عادی متقاضی نمی تواند در هر بار ورود، بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت کند مگر اینکه سوپر ویزا داشته باشد که در این صورت می تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا بماند.

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی:

- اصل پاسپورت های جدید و قدیمی “صفحه اول و صفحاتی که مهر ورود و خروج یا ویزا دارند، حتما باید اسکن شوند”

- ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان

- ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند.”

- تکمیل فرم درخواست ویزا Application form

- تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information

- یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید

- ترجمه سند ملکی در صورت وجود

- ترجمه مدارک شغلی ( برای صاحبان مشاغل جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، پروانه طبابت، پروانه نظام مهندسی و یا پروانه بهره وری لازم است. کارمندان باید نامه اشتغال به کار، سه فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی خود را ارائه دهند.)

- گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک

- دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده و مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده (در صورت نبود دعوتنامه ارائه رزرواسیون هتل الزامی است.)

- رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

- رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

اعتبار ویزای کوتاه مدت کانادا:

اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کنترل می شوند. به طور معمول متقاضیان ویزای توریستی و دیداری می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. کسانی که سوپر ویزا دریافت کرده اند اجازه دارند تا دو سال در کانادا بمانند. اگر ویزا به صورت Multiple صادر شده باشد چند بار ورود است و به دارنده ویزا امکان می دهد به طور متعدد وارد کانادا شود.

فرزاندانی که بدون والدین سفر می کنند:

در صورتی که فرزندان زیر ۱۸ سال بدون والدین سفر می کنند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک ارائه نمایند و باید مشخص شود وظیفه سرپرستی از وی در مدتی که در کانادا اقامت دارد با چه کسی است. هم چنین اگر فقط یکی از والدین همراه فرزند باشد، باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد.

 

ویزا تحصیلی

همان طور که می دانید دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند و در حوزه های تخصصی رتبه های بالایی را توانسته کسب کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل دارید مطمئن باشید که تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند در آینده، بستر مناسبی برای یافتن شغل برای شما باشد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا:

- مدرک پذیرش / باید نامه پذیرش را مدرسه یا دانشگاه کامل کرده و آن را برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و بفرستید.

- مدرک شناسایی / پاسپورت خود و همراهان و۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.

- مدارک مالی

- نامه ی بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید.

- نامه وام دانشجویی از موسسه مالی

- نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر

- نامه ی تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا

- فیش واریزی تحصیل

- نامه ی مالی ساپورت کننده چه شخصی باشد چه موسسه

 

مدارک لازم برای ورود به کانادا:

- اصل پاسپورت معتبر

- نامه دریافتی از سفارت مبنی بر تایید شدن مجوز تحصیلیتان

- نامه پذیرش از دانشگاه

- مدارک مالی که شما طی مدت اقامتتان در کانادا ساپورت کند

- نامه REFRENCE سفارت

 

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است officer از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از ۳ ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند . شما یا اعضای خانواده تان که همراه شما سفر خواهند کرد و بالای ۱۸ سال دارند باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید.

هنگام دریافت مجوز تحصیلی حتما بررسی کنید که اطلاعات شخصی تان دقیق و درست است و تا تاریخ انقضای مجوز تحصیلی باید کانادا را ترک کنید و برای تمدید مجوز تحصیلی باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز تحصیلی کنونی تان به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید.

ویزای شغلی

کسانی که در فکر مهاجرت به کشور دیگری دارند، ممکن است یکی از انتخاب هایشان کشور کانادا باشد. کانادا کشوری با موقعیت های عالی برای زندگی می باشد که شما از روش های مختلف می توانید اقدامات لازم جهت اخذ ویزای خود را انجام دهید. یکی از این روش ها اخذ ویزا از طریق کار است.

 

البته اخذ ویزا از این طریق بسیار دشوار است اما شما بعد از اخذ ویزای موقت کاری و چند سال کار کردن در کانادا، می توانید درخواست اقامت دائم دهید. فاکتورهایی که برای شما امتیاز می آورد شامل:

- مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه

- میزان تحصیلات

- تجربه کاری

- سن

- پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا

- سازگاری با محیط زندگی

در صورتی که ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید واجد شرایط اخذ ویزای شغلی کانادا هستید.

 

برای پذیرش ویزا باید اقدامات زیر را انجام دهید:

- نامه پیشنهاد به کار از سمت یک کارفرمای کانادایی

- دریافت تاییدیه از HRDC منابع انسانی کانادا

- دریافت ویزای کانادا از سفارت کانادا

برای صدور ویزای کار با ۴ موسسه در کانادا سر و کار خواهید داشت:

مرکز خدمات کانادا

در این مرکز تمامی فرمهای درخواستی برای استخدام نیروی خارجی بررسی می شود تا مطمئن شوند که برای موقعیت شغلی درخواست شده هیچ فرد متقاضی کانادایی وجود ندارد.

اداره مهاجرت وشهروندی

در این اداره درخواست ویزای کاری کانادا بررسی می شود و در صورت صلاحدید، ویزای متقاضی صادر می شود.

سازمان مراقبت از مرزهای کانادا

این سازمان که مسئولیت مراقبت از مرزهای کانادا را به عهده دارد، شرایط تمامی افرادی که قصد ورود به مرزهای کانادا را دارند بررسی کرده تا از لحاظ امنیتی مشکلی نداشته باشند.

واحد کارگران خارجی

وظیفه این مرکز حمایت و راهنمایی کارگران خارجی در کانادا می باشد. اگر شما نیز تمایل به دریافت اقامت در کانادا دارید می توانید از مشاورین ما در ایران آنکارا کمک بگیرید.

 

ویزای سرمایه گذاری

یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری می باشد. کانادا برنامه های زیادی برای این روش پیشنهاد کرده است و اگر شرایط زیر را دارید می توانید اقدامات لازم را انجام دهید:

- داشتن دارایی بالغ بر دلار کانادا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ شما باید تعهد دهید تا مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا ۵ سال نزد دولت کانادا خواهد ماند.

- همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان مالی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت.

- داشتن حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

- سن

- تحصیلات

- تجربه کاری

- میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه

- انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا

از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- درصد قبولی بالا از طریق سرمایه گذاری نسبت به بقیه روش ها

- سرعت بالای پذیرش پرونده توسط اداره مهاجرتی کانادا

- عدم نیاز به دانستن زبان انگیسی یا فرانسه

برای این نوع مهاجرت از دو طریق می توانید اقدام نمایید:

- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه دولت فدرال

- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه کبک

توجه داشته باشید که روند مهاجرت به روش سرمایه گذاری در استان کبک سرعت پذیرش بیشتری دارد و اگر شرایط بالا را دارید می توانید از طریق سرمایه گذاری به کانادا به راحتی مهاجرت کنید.

 

در خواست حضوری ویزای کانادا:

روش قدیمی تر ارائه درخواست ویزای کانادا روش حضوری است. در این روش کلیه مدارک به صورت کاغذی Paper به سفارت ارائه داده می شوند. نحوه پرداخت هزینه های سفارت در مراکز مختلف متفاوت است، به عنوان مثال در کشور ترکیه باید رسید بانکی واریز وجه را ارائه نمایید و در امارات باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنید. مدارک ترجمه شده ارائه شده به سفارت، به شما بازگردانده نخواهد شد. انگشت نگاری نیز هم زمان با تحویل مدارک انجام می گیرد. پس از آن متقاضی یک شماره پیگیری دریافت می کند و باید از طریق وارد کردن آن در سایت شرکت VFS از وضعیت پرونده خود مطلع شود

در حال حاضر خدمات کامل مرتبط با این روش یعنی پرداخت واریزی سفارت، هزینه های مرتبط با سرویس VAC و همراهی متقاضیان در روز انگشت نگاری در شهرهای استانبول و آنکارا صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که در ترکیه باید مبلغ واریزی به گارانتی بانک پرداخت شود و برای این امر فرد پرداخت کننده باید اقامت ترکیه را دارا باشد. سایر کشورها نیز هر کدام قوانین مخصوص به خود را برای پرداخت واریزی اعمال می کنند

انتخاب یکی از روش های آنلاین و یا حضوری به عهده فرد متقاضی می باشد. اما از آنجائی که گاهی پرونده های کاغذی با تاخیر جوابدهی سفارت روبرو می شوند و یا به دلیل سهل انگاری شرکت VFS پاسخ سفارت دیر به متقاضی اعلام میشود، مشاوران ایران آنکارا این روش را توصیه نمی کنند

 

انگشت نگاری ویزای کانادا:

پس از ارائه درخواست ویزای کانادا ( بجز تعدادی از ویزاهای مهاجرتی که نیاز به انگشت نگاری ندارند) متقاضی باید شخصا به یکی از VAC های شرکت VFS مراجعه کند و انگشت نگاری شود. توجه نمایید که پرونده از زمانی به جریان می افتد که انگشت نگاری انجام شود. در پرونده های آنلاین مهلت انگشت نگاری یک ماه است و درصورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام میگردد.

در حال حاضر افراد زیر از انگشت نگاری معاف هستند:

- افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال

- کسانی که ویزای مهاجرتی دارند

- افراد مقیم کانادا

- افراد با پاسپورت کانادا

- دیپلمات ها و افرادی که در سازمان ملل متحد و سازمان های دولتی کار می کنند

- افرادی که در حین درخواست ویزا در کانادا هستند

- توجه داشته باشید که برای انجام انگشت نگاری

- تمام افراد پرونده همزمان اقدام نمایید

- اگر خالکوبی روی دست و صورت خود دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید

- نهایتا تا ۳۰ روز بعد از تحویل مدارک ویزای خود برای انگشت نگاری اقدام نمایید

 

برای تمدید پاسپورت کانادایی، پاسپورت حال حاضر شما باید:

- حداقل برای یک سال اعتبار داشته باشد

- همان اطلاعاتی (نام و جنسیت و تاریخ تولد و محل تولد) را که می خواهید در پاسپورت جدید شما ثبت شود داشته باشد

- مدت اعتبار آن ۵ ساله و یا ۱۰ ساله باشد

- صدمه ندیده باشد

- گزارشی مبنی بر گم شدن یا دزدیده شدن آن ارائه نشده باشد

- زمانی صادر شده باشد که شما حداقل ۱۶ سال داشته باشید

 

به منظور اقدام برای پاسپورت فرزند زیر ۱۶ سال باید شرایط زیر را داشته باشید و مدارکی ارائه دهید که:

- یکی از والدین کودک هستید

- در صورت جدایی از همسر خود حضانت کودک را برعهده دارید

- سرپرست قانونی کودک هستید

 

تجدید پاسپورت برای افراد بالغی که در خارج از کانادا و ایالات متحده به سر می برند:

- درخواست خود را به نزدیک ترین دفتر صادر کننده پاسپورت دولت کانادا در خارج از کانادا ارسال کنید.

- اگر در داخل کانادا حضور دارید می توانید شخصا در یکی از دفاتر اداره گذرنامه اقدام کنید. در این صورت هزینه ی خدمات بر پرونده شما اعمال می شود.

- به منظور تجدید پاسپورت شما باید شهروند کانادایی و ۱۶ ساله یا بزرگتر باشید.

 

درخواست فوری تمدید پاسپورت کانادا

- در صورتی که به صورت فوری یا به خاطر شرایطی خاص (مریضی و مرگ) به پاسپورت نیاز دارید، با نزدیک ترین دفتر صادر کننده پاسپورت دولت کانادا در خارج از کانادا تماس بگیرید. در این صورت هزینه های اضافی بر پرونده شما اعمال می شود.

- در صورت اقدام برای پاسپورت جدید، پاسپورت قدیمی شما باطل می شود و باید آن را به همراه فرم درخواست خود به دفتر اداره پاسپورت ارسال کنید. پاسپورت باطل شده قابل استفاده نمی باشد.

 

مراحل درخواست تجدید پاسپورت کانادایی

- فرم درخواست را تکمیل کنید

برای صرفه جویی در وقت فرم را تکمیل کنید و از آن پرینت بگیرید. تمام صفحات فرم درخواست را امضا کنید.این فرم را تکمیل کنید.

- آیا در پاسپورت خود ویزای معتبری دارید؟

اگر در پاسپورت قدیمی خود که آن را برای دفتر پاسپورت ارسال می کنید ویزای معتبری وجود دارد در فرم درخواست خود این موضوع را اعلام کنید که می خواهید پاسپورت اصلی به شما بازگردانده شود و این که هنوز به آن ویزا نیاز دارید. اگر این کار را نکنید زمانی که پاسپورت قبلی شما باطل می شود ممکن است ویزای شما صدمه ببیند.

همه مدارک ضروری را جمع آوری کنید و برای پاسپورت جدید خود عکس تهیه کنید. به همراه فرم درخواست خود مدارک زیر را ارسال کنید:

- آخرین پاسپورت

- دو عکس ۵*۷یکسان (نام و آدرس کامل عکاس و تاریخ عکس ها باید در پشت عکس ها درج شوند)

دو نفر معرف (reference) تعیین کنید

شما علاوه بر سایر مدارک لازم است که دو معرف را تعیین کنید که حداقل شما را برای دو سال می شناسند. شما نمی توانید اعضای خانواده یا ضامن (guarantor) خود را بعنوان معرف تعیین کنید.

درخواست خود را ارسال و هزینه های آن را پرداخت کنید

- درخواست خود را به نزدیک ترین دفتر صادر کننده پاسپورت دولت کانادا در خارج از کانادا ارسال کنید.

- اگر در داخل کانادا حضور دارید می توانید شخصا در یکی از دفاتر اداره گذرنامه اقدام کنید اما نیاز خواهد بود که پیش از ترک کانادا پاسپورت جدید را شخصا تحویل بگیرید. امکان ارسال پاسپورت به آدرس شما در خارج از کانادا یا ایالات متحده وجود ندارد.

- هزینه ها و شیوه های پرداخت بر اساس نرخ ارزها و قوانین بانکداری محلی تفاوت می کند. برای اطلاع از هزینه ها و شیوه های پرداخت با نزدیکترین دفتر صدور پاسپورت دولت کانادا در خارج از کانادا تماس بگیرید.

 

زمانی که شخصا در یکی از دفاتر صدور پاسپورت دولت کانادا در خارج از کانادا اقدام کنید می توانید هزینه ها را به شیوه های زیر پرداخت کنید:

- نقدا

- کارت اعتباری

- چک اعتباری و چک مسافرتی یا حواله بانکی بین المللی (پستی یا بانکی) به حساب سفارت کانادا

اگر از کارت اعتباری استفاده می کنید باید فرم مجوز کارت اعتباری را تکمیل کنید تا به دولت کانادا اجازه دهید بابت هزینه های درخواست پاسپورت از کارت شما وجه مورد نظر را برداشت کند.

 

در موارد زیر هزینه های پرداختی به شما بازگردانده نخواهد شد:

- انصراف از درخواست پاسپورت

- مدرک عبور برای شما صادر نشود

- پاسپورت صادر شده نسبت به زمانی که درخواست کرده اید اعتبار کمتری داشته باشد (برای مثال در مواردی که فرد چندین بار پاسپورت خود را گم کرده باشد)

دریافت پاسپورت

دفتر صادر کننده پاسپورت دولت کانادا در خارج از کانادا که در آن برای پاسپورت درخواست داده اید زمانی که پاسپورت شما آماده باشد به شما اطلاع خواهد داد و اطلاعاتی در مورد این که چه زمانی و چگونه پاسپورت خود را تحویل بگیرید به شما ارائه خواهد کرد.

ZT Twitter

  - 49 years ago

Top of Page