آژانس مسافرتی بهین بُرگ

Navigation

آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

به طور کلی افرادی که مایل به ورود به ایالت متحده آمریکا هستند ابتدا باید ویزا دریافت کنند، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم. ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (ویزای گروه B-1)، توریستی، تفریحی و بازدید (B-2) و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند.

در اینجا مثال هایی از فعالیت های مجازی که به ویزای بازدیدی داده می شود آورده شده است.

 

ویزای توریستی تجاریB-1

- مشورت با همکاران تجاری

- سرمایه گذاری

- شرکت در کنفرانس های علمی، آموزشی، حرفه ای و مجمع کسب و کار

- امکان سکونت

- مذاکره و مشاوره جهت عقد قرارداد

باید این نکته را در نظر داشت که حداکثر مدت زمانی که به این نوع ویزاها تعلق می گیرد حداکثر ۶ ماه است.

 

ویزای توریستی و بازدیدB-2

- گردشگری

- تعطیلات

- دیدار با دوستان و خویشاوندان

- درمان پزشکی

- مشارکت در رویدادهای اجتماعی

- ثبت نام در یک دوره کوتاه مدت مطالعه تفریحی ( نه برای کسب مدرک، به عنوان مثال کلاس دو روزه آشپزی)

نکته حائز اهمیتی که در این نوع ویزا وجود دارد این است که به فرد درخواست کننده در کشور آمریکا اجازه کار داده نمی شود.

 

ویزای تحصیلی

برای تحصیل در امریکا باید ویزای تحصیلی امریکا را داشته باشید. سه نوع اصلی ویزاهای تحصیلی امریکا عبارتند از:

- ویزای جنرال دانش آموزان و دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی F

- ویزای فرصت مطالعاتی J

- دانش پژوهان مراکز و موسسات فنی حرفه ای M.

متقاضیان اصلی ویزاهای تحصیلی ویزاهای F1, J1, M1 و همراهان آنان ویزای F2, J2, M2 دریافت می کنند. پس از پذیرش از سوی مرکز آموزشی امریکایی، متقاضیF و M فرم I-20 و متقاضی J فرم DS-2019 دریافت می کند.

دانشجو می باید پیش از تاریخ درج شده در I-20 یا DS-2019در مصاحبه حضور یابد.

در صورتی که اولین وقت موجود دیرتر از این زمان است، یا باید تقاضای وقت فوری دهید و یا با دانشگاه مکاتبه نمایید تا I-20 شما با تاریخ جدید دوباره صادر شود. پس از پرداخت واریزی سفارت که تاییدیه وقت سفارت برای شما یا مشاورتان ارسال می گردد، این برگه را که شامل اطلاعات قرار ملاقات و شماره MRV می شود، پرینت بگیرید و در روز مصاحبه با خود ببرید.

متقاضیان حضور در دوره های کوتاه مدت “معمولا زیر شش ماه” باید بر حسب شرایط، درخواست ویزای توریستی B2 یا بیزنس B1 دهند. اگر برای متقاضی از سوی مرکز آموزشی، نامه پذیرش صادر شده باشد، واجدالشرایط ویزای B2 خواهد بود ودر غیر این صورت باید برای ویزای توریستی اقدام کند.

یکی از موارد تاثیر گذار در روز مصاحبه، فرم DS-160 است؛ چرا که شرایط کلی شما توسط این فرم به سفارت اعلام می گردد. گاهی پیش از ورود متقاضی به سفارت، تصمیم گیری در خصوص ویزا شدن یا نشدن وی صرفا برطبق همین فرم صورت می گیرد. اگر شخصا اقدام به تکمیل این فرم می کنید، نهایت دقت و حوصله را در جواب دادن به سوالات به خرج دهید. حتما صفحه تاییدیه DS-160 Confirmation Page را پرینت بگیرید و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.

پس از آن نوبت به پرداخت هزینه SEVIS می رسد. توجه داشته باشید که این پرداختی صرفا شامل متقاضیان F1, M1, J1 می شود. بنابراین متقاضیان سایر ویزاها و یا همراهان فرد دانشجو نیازی به پرداخت آن ندارند. این مبلغ برای متقاضیان F1,M1 200 دلار و برای متقاضیان J1 180 دلار امریکا می باشد. معمولا پس از پرداخت سویس، اصل رسید آن به آدرس اعلام شده در فرم I-901 ارسال می گردد، اما تاییدیه آن به صورت آنی صادر میشود. بنابراین کافیست برگه SEVIS Fee Payment Confirmation را پرینت بگیرید و در روز مصاحبه به سفارت ارائه نمایید.

مصاحبه شما با سفارت بیشتر از ۱۰ دقیقه زمان نخواهد برد. شما باید بتوانید در طول این مدت افسر صدور ویزا را متقاعد نمایید که صلاحیت ورود به خاک امریکا را دارید.

معمولا نکاتی که بیشتر مورد توجه سفارت قرار می گیرد شامل تمکن مالی فرد متقاضی یا ساپورتر وی و قصد بازگشت او به کشور مبدا می باشد. داشتن پذیرش از دانشگاهی معتبر نیز قطعا تاثیر گذار خواهد بود. حتما در روز مصاحبه، علاوه بر مدارک تحصیلی، سایر مدارک شخصی، مالی و شغلی کمک کننده را همراه داشته باشید، مشاوران ایران آنکارا در آماده سازی این مدارک شما را یاری خواهند داد.

در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، معمولا یک شماره پرونده دریافت می کنید تا از روند پرونده خود اطلاع یابید و پس از پایان یافتن پروسه اداری یا FBI Check گذرنامه خود را برای صدور ویزا در اختیار سفارت قرار دهید. در برخی موارد، نیازی به بررسی بیشتر بر روی پرونده نیست، یعنی می توانید پس از مصاحبه فورا پاسپورت را تحویل سفارت دهید تا ویزا صادر شود، این مرحله نیز معمولا ۳ تا ۵ روز کاری طول می کشد.

در حال حاضر کنسولگری های دبی و ایروان و آنکارا اجازه پیکاپ می دهند. بدین معنا که متقاضی می تواند به ایران بازگردد و پس از صدور Clearance بدون نیاز به مراجعه حضوری، پاسپورت خود را به سفارت ارسال نماید.

اگر با درخواست شما مخالفت شد، سعی کنید علت را از افسر مربوطه جویا شوید، چرا که هیچ محدودیتی برای اقدام دوباره شما وجود ندارد.

در صورتی که دلیل رد شدن درخواست خود را متوجه شدید، سعی کنید شرایط دخیل در ریجکت شدن خود را تغییر دهید و دوباره اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید. در بسیاری موارد آفیسرها نظرات متفاوتی دارند، گاه تغییر محل کنسولی نیز کمک کننده خواهد بود.

 

ویزای سرمایه گذاری

ایالات متحده امریکا با وجود شرایط عالی زندگی، مقصد نهایی بسیاری از مهاجرانی است که به امید فردایی بهتر موطن اصلی خود را ترک می کنند. از آنجائی که همواره خیل عظیم متقاضیان، خواهان اخذ شهروندی این کشور هستند، این مقوله از دیرباز موردتوجه دولتمردان امریکایی بوده و اداره مهاجرت قوانین خاصی را در این مورد وضع نموده است. شهروندان امریکا از امکانات و حقوق بیشتری نسبت به دارندگان گرین کارت برخوردارند. حق رای دارند، می توانند به هرکجا که خواستند سفر کنند و بدون محدودیت دوباره به امریکا بازگردند. برای دعوت به امریکا اسپانسر مالی اقوام خود شوند و لازم نیست ارتباط خود را با سرزمین مادری قطع کنند.

ملزومات دریافت شهروندی ایالات متحده امریکا برای مهاجران:

متقاضی باید:

- حداقل پنج سال با اقامت موقت در ایالات متحده زندگی کرده باشد (پناهندگان، همسران شهرودان امریکا و سربازان ارتش امریکا از این قاعده مستثنی هستند.

- حداقل نیمی از پنج سال را در امریکا حضور فیزیکی داشته باشد.

- حداقل سه ماه در ایالتی که از آن جا درخواست شهروندی نموده، زندگی کرده باشد.

- بیشتر از یک سال خارج از خاک امریکا نبوده باشد.

- حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

- باید پایبند به اصول اخلاقی ملی باشد.

- باید بتواند به سهولت انگلیسی صحبت کند و بنویسد.

- باید در امتحان مربوط به تاریخ و اصول سیاسی ایالات متحده پذیرفته شود.

- باید وفادارانه قسم بخورد و اصول قانون اساسی ایالات متحده را باور داشته باشد.

حائز شرایط فوق شدن کار آسانی نیست چراکه ویزاهای موقت امریکا بیش از دو سال اعتبار ندارند و معمولا منجر به دریافت گرین کارت نمی شوند. هرچند که قوانینی در خصوص تغییر نوع ویزا و تمدید اقامت وجود دارند، اما معمولا شرط اولیه آنها دریافت پیشنهاد کار مرتبط از داخل خاک امریکاست.

باتوجه به مطالب گفته شده، آسان ترین و مطمئن ترین راه اخذ گرین کارت و پس از آن شهروندی ایالات متحده، سرمایه گذاری در امریکاست. هرچند که باتوجه به مبلغ سرمایه گذاری قابل توجه خواسته شده از سوی دولت امریکا، اگر این کار بدون آگاهی و مطالعه کافی صورت گیرد، ممکن است متقاضیان را با ضرر و زیان عمده مواجه سازد. در ادامه شما را با شرایط و نحوه این سرمایه گذاری آشنا می سازیم.

 

ویزای E2:

ویزای سرمایه گذاری E2 خاص کسانیست که مایلند با میزان سرمایه گذاری کمتری به نسبت EB-5 وارد ایالات متحده شوند تا با شرایط تجاری و زندگی در این کشور به طور مستقیم آشنا شوند یا در این کشور بازنشست شوند. هرچند که در قوانین، میزان دقیقی برای این نوع سرمایه گذاری ذکر نشده و اداره مهاجرت به لفظ “قابل توجه” Significant اکتفا کرده، اما تجربه نشان داده که سرمایه های کمتر از صد تا صدو پنجاه هزار دلار منجر به ویزا نخواهند شد. این سرمایه گذاری معمولا شامل خرید و راه اندازی تجارتی خاص می شود.

ملزومات دریافت ویزای E-2:

- ملیت متقاضی می باید جزو یکی از کشورهایی باشد که معاهده تجاری با امریکا را امضا کرده اند. (ایران از سال ۱۹۵۷ به عضویت این پیمان درآمده است.)

- حداقل نیمی از سهام شرکت میبایست به نام افرادی با ملیت سرمایه گذار باشد.

- تجارت باید فعال و ریسک پذیر باشد. سرمایه گذاری های بانکی مطمئن، قابل قبول نیستند.

- تجارت باید تاثیر مثبت بر اقتصاد داشته باشد و سودی بیش از تامین هزینه های ضروری متقاضی و خانواده اش را ارائه دهد.

- متقاضی باید به طور مستقیم تجارت را مدیریت کند و تخصص لازم برای این کار را داشته باشد؛ کارگران ساده حائزشرایط نیستند.

شرایط کارمندان پروژه:

-ملیت کارمندان باید با کارفرما یکی باشد.

-کارمند باید تمامی شرایط مذکور در قوانین اداره کار و FLSA را احراز نماید و از حقوق کامل برخوردار شود.

-تخصص لازم برای انجام کار را داشته باشند و در پیشبرد پروژه دخیل باشند.

ویژگی های ویزای E2:

این ویزا، ویزای یک بار ورود دو ساله است که پس از اتمام اعتبار، به تعداد نامحدود قابل تمدید خواهد بود اما منجر به دریافت گرین کارت و اقامت دائم نمی شود. پس از اتمام دو سال، سرمایه گذار باید با مدارک مرتبط به دفتر اداره مهاجرت ایالتی که در آن اقامت دارد؛ مراجعه نماید. در صورت اثبات موفقیت تجارت در مدت دو سال، ویزا تا دو سال دیگر تمدید خواهد شد. متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد خود را به عنوان همراه به امریکا بیاورد. محل زندگی سرمایه گذار باید در نزدیکی مکان پروژه باشد و مجوز ورود سرمایه از سازمان OFAC دریافت شود.

حتما پیش از انتقال سرمایه ، از شرایط دقیق پروژه آگاهی یابید تا از صدور ویزا و بازگشت سرمایه خود مطمئن شوید؛ هرچند که هیچ نهادی نمی تواند صدور قطعی ویزا و بازگشت کامل سرمایه را تضمین نماید، اما با بررسی های کافی و کمک گرفتن از متخصصان این امر، میتوان ریسک سرمایه گذاری را به حداقل رساند.

در سال ۱۹۹۰ اداره مهاجرت امریکا قانونی را وضع کرد که به موجب آن سرمایه گذاران خارجی، گرین کارت امریکایی دریافت می کردند. سرمایه گذارانی که یک شرکت تجاری جدید را تاسیس می کنند و یا وارد تجارتی فعال می شوند یا یک تجارت ورشکسته را می خرند و فرصت شغلی ایجاد می کنند؛ مشمول این قانون می شوند. مطابق آن، سرمایه گذار می باید حداقل یک میلیون دلار در خاک امریکا سرمایه گذاری کند و ده نفر از شهروندان امریکایی را به استخدام خود در آورد. سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلاری صرفا خاص نواحی روستایی با نرخ بیکاری بالاست. در صورت قبولی درخواست سرمایه گذاری، از سوی اداراه مهاجرت و سپس کنسولگری امریکا، به فرد متقاضی، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال آنها گرین کارت دو ساله اعطا خواهد شد. برای دریافت گرین کارت ده ساله، کافیست سه ماه قبل از تمام شدن اعتبار گرین کارت، متقاضی با مدارک مربوطه به اداره مهاجرت مراجعه کند و ثابت نماید که سرمایه گذاری انجام گرفته و ده نفر نیز استخدام شده اند. پس از پنج سال اقامت در ایالات متحده، می توان جهت دریافت شهروندی این کشور اقدام نمود.

 

مراکز منطقه ای Regional Centers

مطابق بند ۶۱۰ قانون ۳۹۵-۱۰۲ که در تاریخ ۶ اکتبر ۱۹۹۲ تصویب شد، مناطقی که در معرض رشد اقتصادی، افزایش ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی جدید قرار داشتند از سوی دولت به عنوان “مراکز منطقه ای” معرفی شدند. سرمایه گذاری در این مناطق تسهیلاتی را برای متقاضی فراهم می آورد. برای این منظور باید مشخص شود:

- برنامه مرکز منطقه ای برای ارتقای رشد اقتصادی آن منطقه چیست؟

- بر طبق برنامه اقتصادی مرکز منطقه ای چگونه به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شغل خواهد شد؟

- مقدار بودجه لازم برای کل سرمایه گذاری جهت پیشبرد پروژه تجاری چقدر است؟

- این منطقه سرمایه گذاری چه تاثیرمثبتی بر اقتصاد ملی خواهد داشت؟

ملزومات برنامه مراکز منطقه ای:

- سرمایه گذاری باید در تجارتی جدید صورت بگیرد که پس از سال ۱۹۹۰ دایر شده است.

- برحسب منطقه موردنظر برای سرمایه گذاری می باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار یا یک میلیون دلار به منطقه تزریق شود.

- نتایج عملکرد باید سوددهی پروژه بر اقتصاد امریکا و ایجاد ده فرصت شغلی را نشان دهد.

- سرمایه گذار می باید به صورت فعال در مدیریت پروژه دخیل باشد.

 

مناطق هدف اشتغال زایی Targeted Employment Areas “TEA”

مناطقی هستند که در زمان سرمایه گذاری بیش از ۱۵۰ درصد جمعیت آنها بیکار باشند و یا جزو مناطق روستایی به حساب بیایند. بنابر تعریف اداره برنامه و بودجه، به مناطق خارج از محدوده شهری که جمعیت بیشتر از ۲۰ هزار نفر داشته باشد؛ منطقه روستایی اطلاق می شود. حداقل میزان سرمایه گذاری در این نواحی ۵۰۰ هزار دلار امریکاست. سرمایه گذاری باید ریسک پذیر باشد؛ به این معنا که سرمایه گذاریهای بی خطر “مانند خرید سهام یا ملک” قابل قبول نیستند.

شرایط سرمایه گذاری در یک تجارت ورشکسته:

– تجارت باید حداقل برای دو سال فعال بوده باشد.

– برطبق مدرک حسابداری، شرکت باید یک تا دو سال قبل از ارائه درخواست با ضرر روبرو بوده باشد.

– ضرر ثابت شده در یک تا دو سال اخیر می باید حداقل ۲۰ درصد ارزش شرکت قبل از ضرر را شامل شود.

– سرمایه گذار می باید تعداد کارمندان کنونی شرکت را حداقل تا دو سال حفظ نماید.

– سرمایه گذار باید به طور مستقیم تجارت را مدیریت کند.

– مبلغ سرمایه گذاری در این نوع تجارت نیز بین ۵۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار است.

 

مزایای سرمایه گذاری EB-5:

در این روش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، نیازی به سابقه کاری و تحصیلی مرتبط نیست و الزامی به دانستن زبان انگلیسی وجود ندارد. به علاوه، متقاضیانی که با این ویزا وارد خاک امریکا می شوند؛ مختارند هر زمان که خواستند از امریکا خارج شوند و حتی به کار خود در کشورشان ادامه دهند ” منوط به این که از قوانین دولت امریکا در خصوص تحریم ها تخطی نکنند و قصد ترک اقامت امریکا را نداشته باشند.”

متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال آنها، آزادند در هر نقطه از ایالات متحده که مایل بودند به کار و تحصیل بپردازند و در همانجا بازنشست شوند؛ می توانند از مزایای تحصیل به عنوان یکی از شهروندان ایالات متحده برخوردار شوند و شهریه ای یکسان با یک امریکایی بپردازند؛ می توانند برای دیگر اعضای خانواده خود درخواست گرین کارت دهند و اسپانسر مالی آنها شوند.

هر ساله ۱۰ هزار ویزا برای سرمایه گذاران صادر می شود که نیمی از آنها سهمیه مراکز منطقه ای هستند.

 

ویزای ازدواج

ویزای نامزدی ایالات متحده به متقاضی اجازه میدهد وارد خاک امریکا شود و با نامزد امریکاییش ازدواج کند. سپس برای متقاضی گرین کارت صادر می شود. با اینکه این ویزا در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی قرار دارد، اما از آنجائیکه پس از ازدواج، متقاضی اقامت امریکا را دریافت میکند؛ لذا باید برخی از شرایط ویزاهای مهاجرتی را هم دارا باشد. فرزندان وابسته متقاضی ویزای K2 دریافت می کنند.

برای اخذ این ویزا، نامزد امریکایی باید درخواست مربوطه I-129F را به اداره مهاجرت امریکا ارائه کند. در زمان ارائه درخواست هر دو نفر باید مجرد باشند و ازدواج با قوانین ایالت محل اقامت فرد امریکایی مغایرتی نداشته باشد. فرد امریکایی و نامزدش باید در دو سال اخیر حداقل یک بار همدیگر را ملاقات کرده باشند، مگر اینکه این امر خلاف فرهنگ آنها باشد.

پس از تایید درخواست، به متقاضی اعلام می شود تا جهت حضور در مصاحبه اقدام کند. برای این ویزا هم باید فرم DS-160 پر شود. اگر متقاضی قبلا ازدواج کرده باشد باید گواهی فوت یا طلاق نامه همسر قبلی را هم ترجمه کند و در روز مصاحبه با خود ببرد. هر مدرکی که نشان دهنده رابطه بین فرد متقاضی و نامزد امریکاییش باشد هم باید ارائه شود.

پس از صدور ویزا به همراه پاسپورتتان یک پاکت دربسته دریافت میکنید. به هیچ وجه این پاکت را باز نکنید. پس از ورودتتان به امریکا افسران اداره مهاجرت آن را باز خواهند کرد. پس از ورود به امریکا باید حداکثر پس از ۹۰ روز با نامزد خود ازدواج کنید.

 

به جای انتظار برای انجام روند ویزای مهاجرتی و وارد شدن به ایالت متحده آمریکا به عنوان مهاجر، شما می توانید از راه سریعتری توسط ویزای K-3 (ویزای K-3 برای همسر و ویزای K-4 برای فرزندان) مراحل اخذ ویزا را طی کنید و به عنوان غیر مهاجر وارد کشور شوید.

ویزای K-3 ویزایی غیر مهاجرتی است که به همسر یک شهروند آمریکایی تعلق می گیرد. این ویزا به منظور کوتاه شدن زمان جدایی بین یک شهروند آمریکایی و همسرش ، به همسر یک شهروند آمریکایی این فرصت را می دهد تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی و فرم I-130 آن ها توسط سازمان مهاجرتی آمریکا بررسی و پذیرفته می شود وارد آمریکا شده، در آنجا بماند و حتی اجازه کار هم داشته باشد.

 

واجدین شرایط ویزای K-3

- ازدواج با یک شهروند آمریکایی

- در صورتی که جواب فرم I-130 شما نیامده باشد.

 

واجدین شرایط ویزای K-4

-در صورتی که همسر یک شهروند آمریکایی فرزندی زیر ۲۱ سال داشته باشد و ازدواج هم نکرده باشد ویزای K-4 به او تعلق می گیرد.

-بچه هایی که واجد شرایط ویزای K-3 هستند ویزای تحت عنوان K-4 را می گیرند. هم ویزای K-3 و هم ویزای K-4 به متقاضی این فرصت را می دهند تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی آن ها از سوی سازمان مهاجرت آمریکا بررسی می شود در آمریکا بمانند.

-به این نکته باید توجه داشت که طبق قوانین سازمان مهاجرتی آمریکا فردی که با یک شهروند آمریکایی خارج از کشور آمریکا ازدواج می کند برای اخذ ویزای K-3 باید از کشوری که در آن ازدواج کرده اند اقدام کنند.

 

 

وقت سفارت آمریکا:

مصاحبه با سفارت آمریکا:

در طی مصاحبه، افسر صدور ویزا برآورد می کند که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دارد یا خیر. مدارک ارائه شده ، اطلاعات مندرج در فرم ۱۶۰Ds- و رفتار و گفتار متقاضی تعیین کننده خواهد بود. اکثر کنسولگری های ایالات متحده از کلیه داوطلبان انگشت نگاری به عمل می آورند..

ممکن است پرونده ویزا مورد نظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیاروی قرار می دهد..

پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش”پیکاپ پاسپورت” رجوع نمایید

مشاهده وقت سفارت آنلاین:

یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت تا چندین ماه پر شده است

نوع ویزای موردتقاضا نیز در پروسه دریافت وقت دخیل می باشد، در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:

گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی

گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی

گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری

گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن های امریکا

معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک تر از سایر گروه ها می باشد. برخی از کنسولگری ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید

از آنجائیکه اکثر سفارتخانه های ایالات متحده امریکا، تنها زمانی به نمایش وقت های موجود می پردازند که متقاضی مبلغ موردنیاز برای دریافت ویزا را پرداخت کرده باشد؛ به منظور رفاه حال متقاضیان، ایران – آنکارا برای اولین بار به طور رایگان تقویم وقت سفارت امریکا را در اختیار عموم گذاشته است این تقویم هر یک دقیقه یک بارآپدیت می شود و کاملا قابل اعتماد است

نکته ۱: وقت های نمایش داده شده در این تقویم مربوط به یک وقت انفرادی ویزاهای گروه اول است

نکته ۲: با توجه به امکان تغییر وقت سفارت امریکا، گاهی متقاضیان تاریخ وقت گرفته شده خود را تغییر می دهند؛ بنابراین ممکن است برخی از وقت هایی که درحال حاضر پر شده اند، دوباره باز شوند.

 

ZT Twitter

  - 49 years ago

Top of Page