آژانس مسافرتی بهین بُرگ

Navigation

دُبی


دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی که مکانی شناخته شده برای خریدهای لوکس ، معماری فوق العاده و مدرن می باشد. این شهر در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان واقع شده‌ است. دبی بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ‌ نشین کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات است. دبی دومین شهر گران‌ قیمت در منطقه، و بیستمین شهر گران‌ قیمت جهان می‌ باشد.
- زبان رایج : عربی
- واحد پولی: درهم
- اختلاف ساعت با ایران: +00:3

- آب و هوای دبی: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

هوای دبی گاهی بسیار مرطوب و شرجی می شود؛ اما در هوای بسیار داغ، از میزان رطوبت کاسته شده و هوا خنک تر و قابل تحمل تر می شود. اکثر توریست ها ترجیح می دهند در ماه های تابستان به دبی سفر نکنند زیرا گرمای هوا به آنها اجازه نمی دهد از گردش های خود لذت کافی ببرند.
باتوجه به اینکه دبی در تابستان حدود 10 تا 11 ساعت هوای آفتابی و داغ دارد، توریست ها در اواخر روز به سیاحت می پردازند و به همین دلیل جاذبه ها تاپاسی از شب نیز باز هستند. بدلیل اینکه در وسط روز دمای هوا بالا می رود، رستوران ها و مراکز خرید مجهز به سیستم تهویه هوا طرفداران بیشتری دارند. پس بهترین زمان برای سفر به دبی بین ماه های دسامبر و مارچ است که هوا دلپذیرتر است و عصرها هوای ملایم و خنکی دارد.
- دین :
طبق ماده 7 قانون اساسی دین اسلام به عنوان دین رسمی این کشور اعلام شده است اما علاوه بر اسلام، تعداد قابل توجهی از ساکنان دبی، مسیحی، هندو، بودایی، سیک و بهائی هستند.
- مساحت :
مساحت شهر دبی ۴۹۷٫۱ مایل مربع ( ۱٬۲۸۷٫۴ کیلومتر مربع ) می‌باشد و تراکم جمعیت بیش از ۴۰۸٫۱۸ بر کیلومتر مربع است که این مقدار بیش از ۸ برابر کل کشور می‌ باشد و یک چهارم از جمعیت کل امارات هم اصلیت ایرانی دارند.
- موقعیت جغرافیایی
امارت دبی در جنوب کشور پهناور ایران قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی می باشد. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌کنند.
- زبان :
زبان رسمی دبی، عربی می‌یاشد اما زبان انگلیسی به صورت گسترده‌ای توسط ساکنان این شهر استفاده می‌شود به طوری که به زبان اولیه این شهر تبدیل شده‌ است. دیگر زبان‌ هایی که توسط که توسط ساکنان این شیخ‌ نشین به طور گسترده استفاده می‌شود که شامل هندی، فارسی، اردو، بنگالی، تامیل، تاگولوگ، چینی، مالایالم می‌ باشد
جاذبه های دیدنی :
– پارک خور دبی :
یکی از مکانهای دیدنی دبی پارک خور است. سرزمین عجایب نیز در مجاورت این پارک قرار گرفته است. چندین هکتار باغ ، اسکله‌های ماهیگیری ، مسیرهای ویژه دو و پیاده‌روی، محل‌هایی برای طبخ غذاهای بریانی (باربی کیو) ، مناطق ویژه بازی بچه‌ها ، موتورسیکلت چهارچرخ ، اسکیت سواری ، رستوران‌ها از امکانات این پارک می‌باشند. آمفی تئاتر بزرگ که محل برگزاری کنسرت‌ها در زمان تعطیلات عمومی و موقعیت‌های خاص می‌باشد. در پارک، یک شهرکودک و یک موزه برای سرگرمی کودکان قرار دارد.
– پیست اسکی دبی ( اولین پیست اسکی سرپوشیده در خاورمیانه ) :
پیست اسکی دبی‌ یکی دیگر از مکانهای دیدنی و بسیار جالب و دیدنی دبی است. دارای 5 دور با ارتفاع و شیب متفاوت است. اسکی‌بازها و اسنو‌بورد سواران در کلیه سطوح مهارتی از این شیبهای‌ گوناگون لذت خواهند برد و اسنو‌‌بورد سواران همچنین می‌توانند پرش های‌ خود را در منطقه سبک آزاد تمرین کنند. بچه‌ها و والدین نیز می توانند در بزرگترین پارک برفی سرپوشیده جهان تفریح کنند. این پیست یکی از تفریحات فراموش نشدنی برای مسافران دبی می باشد
– برج خلیفه دبی :
برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر ، در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌ است. این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی ، مسکونی ، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است.
Dubai-Mall – پالم‌ جمیرا‌ (جزیره های نخلی دبی ) :
پالم‌ جمیرا‌ یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی است. جزایر پالم‌ جزایر مصنوعی در دبی ، در امارات‌ متحده عربی هستند که به صورت درخت نخل می باشند. دلیل نامگذاری این جزایر به همین علت میباشد. این جزایر توسط املاک نخل احداث گردید. این جزایر پالم‌ جمیرا‌، پالم‌ جبل‌ علی و پالم دیره‌ نام دارند که کاربرد تجاری ، تفریحی و مسکونی دارند
the-palm-islands – برج العرب دبی :
یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی برج العرب می باشد. ارتفاع این هتل 321 متر و این هتل جزو منحصر بفرد ترین هتل های دنیا است این هتل در دریا بر جزیره مصنوعی در فاصله 280 متری از ساحل خلیج فارس قراردارد که فقط از طریق راهی منحنی شکل به شهر می رسد. این هتل اتاق های معمولی ندارد بلکه متشکل از 202 سوییت دوبلکس است. کوچکترین سوییت آن 169 مترمربع و بزرگترین آن 780 متر مربع است و یکی از گرانترین هتل های دنیا می باشد. یکی از رستورانهای این هتل به نام المنتهی به معنی بلندترین ، در ارتفاع 200 متری از سطح دریای خلیج فارس قرارداردکه با آسانسور پانوراما ( کابین شیشه ای ) قابل دسترسی است.

ZT Twitter

  - 49 years ago

Top of Page