آژانس مسافرتی بهین بُرگ

Navigation

آنتالیا

آنتالیا

آنتالیا نام مرکز استان آنتالیا و از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. استان آنتالیا یکی از 81 استان ترکیه است و مرکز آن شهر آنتالیا می باشد. استان آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغار شده و به طول 60 کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود. جمعیت شهر آنتالیا در حدود 1 میلیون نفر برآورد شده است. به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب میگردد و 30 درصد از کل گردشگران خارج ترکیه به این استان وارد می شود
به دلیل آب و هوای خاص مدیترانه ای ، موقعیت آب و هوایی آنتالیا به گونه ای می باشد که در حدود 300 روز سال آفتابی بوده و بهشتی از فعالیت های ورزشی همچون موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی و کوهنوردی را به وجود آورده است. در فصل تابستان دمای هوای این شهر بین 35 تا 45 درجه سانتیگراد و رطوبت بین 65 تا 85 درصد می باشد. آنتالیا از اواسط فروردین تا آبان برای شنا مناسب است.

جاذبه ها
yivili Miniareli این مسجد با مناره های زیبایش امروز به یک سمبل در شهر آنتالیا تبدیل شده مسجد کنگره دار:
Kesik Miniare این اثر در واقع نمایانگر تاریخ کهن شهر است که دور رومی ها، بیزانس، سلجوقیان و عثمانی ها تا به امروز را نمایش می دهد، می باشد- کسیک مناره
پارک آبی که دارای ورزش های آبی هیجان انگیزی می باشد- پارک Akua
بندر قلعه کاله ایچی این بندر یک مرکز تفریحی به شمار می آید که در کنار آن فروشگاه ها، کافه ها و رستوران ها خدمات و وسایل مورد نیاز ورزش مفرح قایقرانی از جمله قایق بادبانی را هم ارائه می دهند
موزه باستان شناسی دارای آثاری از عصر پالئولیتیک تا دوره عثمانی
غار کارائین این مکان متعلق به دوره پارینه سنگی است
حمام رومی ها که دارای مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی است
پارک ملی دارای دره ای با انواع گونه های جانوری و گیاهی زیبا می باشد
موزه آتاتورک
کاخ کالکوی
غار داملاتاش

رستوران

منوی رستوران شامل خوراکهای مدیترانه ای و ترکی است- Kral Sofrasi
منوی ایتالیایی شامل غذاهای مدیترانه ای است - Stellas Bistrot
با سرو انواع خوراک های اصیل ترکی- Gizli Bahce/Secret Garden
با منویی از انواع غذاهای بین المللی- Seraser Fine Dining Restarant
منوی رستوران شامل خوراک های ترکی و ایتالیایی است- Vanilla Lounge
منوی رستوران شامل خوراک های اصیل ترکی است- Alp Pasa
- Seven Mehmet
مراکز خرید

یکی از بهترین مراکز خرید آنتالیا با تنوع بالای کالا است Kaleici
از بزرگترین فروشگاه های مواد غذایی ترکیه است Tansas /h
فروشگاه برند های بین المللی، محصولات کامپیوتری، عطریات، کفش و البسه است Migros Net

 

مناطق

کمر
طبق افسانه قدیمی، کمر از اسم هیمروس گرفته شده که اطلاعات اولیه را در مورد هیمروس را میتوان از نوشته های هیمروس بدست آورد. معروفیت منطقه تفریحی کمر به علت وجود رشته کوههای پوشیده ار درختان کاج، روستاهای ساکت و آرام، دریای فیروزه ای رنگ و پلاژ های شنی و خارق العاده در این منظقه می باشد . همچنین این منطقه برای علاقمندان به غواصی مکان مناسبی است. منظقه تفریحی کمر از بخش های : بلدیبی، گوینوک، چام یووا، تکیراوا، تشکیل شده که هر کدام دارای زیبایی های منحصر به فردی هستند.

بلدیبی : تفریحگاه و استراحتگاه بلدیبی در 38 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا و در 15 کیلومتری شهر کمر واقع شده است.
گوینوک: گوینوک واقع در 7 کیلومتری کمر می باشد . منظقه گوینوک دارای هتل ها و استارحتگاه های بی شماری می باشد. در گوینویک، شن با ساحل زیبا و دریای فیروزه ای و رشته کوه های ترس که تا ساحل دریا ادامه دارند روبرو می شوید .
جام یووا : واقع در 65 کیلومتری فرودگاه می باشد . شما در اینجا از نزدیک با زندگی روستاییان و آداب و رسوم محلی این منطقه آشنا می شوید.
تکیراوا : واقع در جنوب غربی آنتالیا می باشد و فاصله آن تا آنتالیا 73 و تا کمر 19 کیلومتر می باشد. تکیراوا صاحب زیباترین پلاژ منطقه می باشد
لارا
یک مکان بسیار دوست داشتنی مدیترانه ای با آبهای شفاف و ملایم دریای مدیترانه و منطقه ای که با سرعتی زیاد گسترش یافته و با سرعتی بیشتر در حال توسعه صنعت گردشگری می باشد و امروزه به یکی از جذابترین و دوست داشتنی ترین اماکن برای استراحت و اقامت گردشگران تبدیل شده است.
نزدیکترین منطقه تفریحی و گردشی به آنتالیا منطقه لارا می باشد که فقط با 6 کیلومتر فاصله در شرق شهر آنتالیا واقع گردیده است و دارای سواحل شنی و سنگریزه ای می باشد و دریای آن دارای امواجی ملایم و نرم می باشد.

ساحل لارا از شرق صخره های آنتالیا شروع میشود و تا قسمت پائین آبشار Düden به طول چندین کیلومتر توسعه یافته و ادامه می یابد .
آب و هوای لارا در طول سال گرم و دلپذیر است و دارای آب و هوائی کاملا مدیترانه ای است و با این حال در فصلهای بارانی دارای لذتی بسیار خوشایند می باشد.
بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان این منطقه معتقدند که بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات و استفاده از ساحل زیبای این منطقه از اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر تیرماه می باشد که آب و هوا و دریا در بهترین موقعیت برای استفاده می باشد.

ZT Twitter

  - 49 years ago

Top of Page